Ciekawe linki

FESTIWAL ROŚLIN OWADOŻERCACH W ŁAŃCUCIE W STORCZYKARNI

Pokazy karmienia

Chcesz poznać tajemnice tych niezwykłych roślin? Zobaczyć je w akcji? Przygotowaliśmy specjalne pokazy połączone z krótkimi prelekcjami.
Ceny biletów: Normalny – 5 zł, Ulgowy – 3 zł
SOBOTA 3 CZERWCA
12:00
14:30
16:00
NIEDZIELA 4 CZERWCA
12:00
14:30
16:00

Największa wystawa

Kilka tysięcy roślin, najpiękniejsze i najbardziej unikatowe gatunki. Olbrzymie dzbaneczniki, które potrafią upolować mysz, czy też niewielkiego ptaka. Przekraczające metr wysokości – kapturnice, prawdziwi smakosze much, os i pająków. Żywy i naturalny lep z rosiczek, jakiego jeszcze nie było! Wyjaśnimy jak i dlaczego muchołówki potrafią niewiarygodnie szybko…liczyć!
Zareagują też na Twój dotyk! Jeszcze nigdy nie były takie głodne!

Największe targi

Rośliny owadożerne, które będą idealnie rosły na każdym parapecie! Mrozoodporne kapturnice, które możesz posadzić we własnym Ogrodzie. Rosiczki, które upolują muszki owocówki. Zwinne i niezwykle szybkie muchołówki. Ponadto, rzadkie gatunki, idealne dla hobbystów i kolekcjonerów. To wszystko, prosto od hodowców będzie można kupić w trakcie trwania Festiwalu!


Muzeum przyrodnicze w Bolestraszycach

Zapraszam wszystkich do odwiedzenia ciekawego miejsca w miejscowości BOLESTRASZYCE związanego z przyrodą i naszą słynna Maria Skłodowska-Curie. Do jej dokonań należą: rozwinięcie teorii promieniotwórczości, technik rozdzielania izotopów promieniotwórczych oraz odkrycie dwóch nowych pierwiastków – radu i polonu.

Muzeum przyrodnicze


Eskifjörður – Islandia

Eskifjörður – miejscowość rozciągnięta wzdłuż fiordu Reyðarfjörður we wschodniej Islandii, nad rzeką Eskifjarðará. Liczy ponad 1000 mieszkańców. W krajobrazie Eskifjörður znajduje się góra Hólmatindur (985 m n.p.m.).

Miejscowość uzyskała prawa miejskie w 1974 roku, ale jako ośrodek handlowy zaistniała już pod koniec XVIII w., a 100 lat później tutejsze łowiska śledziowe przeżywały największe oblężenie. Miejscowość oferuje jedne z najtańszych na wyspie łowisk łososia. Nie posiada rozwiniętej infrastruktury turystycznej.